podcasty

poświęcone tematyce kształcenia i zatrudnienia osób ze spektrum autyzmu

Wiktoria Sadlej i Mateusz Bańkowski: Spektrum autyzmu jest wyjaśnieniem, a nie wymówką
podcasty

Podcast z Wiktorią Sadlej i Mateuszem Bańkowskim – Spektrum autyzmu jest wyjaśnieniem, a nie wymówką

O szkoleniu dla asystentów wykształconych autystów, o teorii i praktyce, o spotkaniach z doktorem Maciejem Oksztulskim, o codzienności i chwilach wyjątkowych, o zdobytych doświadczeniach, a także o tym, jakie cechy powinien posiadać asystent opowiadają Wiktoria Sadlej i Mateusz Bańkowski, studenci psychologii i uczestnicy szkolenia prowadzonego w ramach projektu „Nauka na rzecz efektywnego wejścia na rynek…

dr Patrycja Goryń
podcasty

Podcast z dr Patrycją Goryń – Dostępność to proces, który tworzą ludzie

O tym, czym jest asystencja osobista dla osób z niepełnosprawnościami, o doktorze Macieju Oksztulskim – wykształconym autyście, który przecierał szlaki, o uczelni dostępnej, o rynku pracy, o lękach i oswajaniu się z nieznanym oraz o postępie technologicznym, który może realnie wesprzeć osoby ze szczególnymi potrzebami – mówi dr Patrycja Goryń, szefowa Działu Wsparcia Osób ze Szczególnymi Potrzebami Uniwersytetu w Białymstoku, w rozmowie pt. „Dostępność to proces, który tworzą ludzie”.

Podcast z Petrosem Psyllosem – Człowiek i nowoczesne technologie. Są naszym sprzymierzeńcem, a może zagrożeniem?
podcasty

Podcast z Petrosem Psyllosem – Człowiek i nowoczesne technologie. Są naszym sprzymierzeńcem, a może zagrożeniem?

O tym, jak nowoczesne technologie mogą wspierać osoby z niepełnosprawnościami, w tym wykształconych autystów, co to są okulary VR, czy dalszy rozwój technologiczny jest dla człowieka szansą, czy jednak zagrożeniem, jak może wyglądać świat za kilkadziesiąt lat i dlaczego warto być na bieżąco z technologicznymi zmianami – mówi Petros Psyllos, innowator, programista i elektronik w rozmowie pt. Człowiek i nowoczesne technologie. Są naszym sprzymierzeńcem, a może zagrożeniem?

MINIATURKA www DANUTA OKSZTULSKA
podcasty

Podcast z Danutą Oksztulską – Są chwile piękne, są chwile trudne, ale nigdy nie wolno się poddawać

O tym, czy łatwo jest łączyć rolę mamy z rolą asystentki wykształconego i niemówiącego autysty, o edukacji i intensywnym rozwoju naukowym syna – doktora Macieja Oksztulskiego, o asystentach autystów, o roli mediów oraz o tym, że każdy jest niepowtarzalną osobą i warto otwierać się na wsparcie – mówi Danuta Oksztulska.

dr Anna Drabarz
podcasty

Podcast z dr Anną Drabarz – Większa elastyczność, mniejsza segregacja, czyli przyjazny rynek pracy. Dla każdego.

O osobach z niepełnosprawnościami na rynku pracy, o obawach pracodawców i rozwiązaniach systemowych, które nie zawsze są skuteczne i o tym, co powinno się zmienić –  mówi w rozmowie pt „Większa elastyczność, mniejsza segregacja, czyli przyjazny rynek pracy. Dla każdego” dr Anna Drabarz, przedstawicielka Polskiego Forum Osób z Niepełnosprawnościami.

Prof. dr hab. Maciej Perkowski
podcasty

Podcast z prof. Maciejem Perkowskim –  Róbmy swoje… wspólnie, czyli pomagając autyście–pomagasz też sobie.

O głównych celach projektu „Nauka na rzecz efektywnego wejścia na rynek pracy wykształconych autystów”, o spotkaniu i współpracy z dr. Maciejem Oksztulskim – pierwszym niemówiącym autystą, który obronił rozprawę doktorską, a także o pokonywaniu barier, o asystentach i obawach pracodawców…

CHCESZ NAS WSPOMÓC?

Masz ciekawe pomysły?