Podcast z Petrosem Psyllosem – Człowiek i nowoczesne technologie. Są naszym sprzymierzeńcem, a może zagrożeniem?

O tym, jak nowoczesne technologie mogą wspierać osoby z niepełnosprawnościami, w tym wykształconych autystów, co to są okulary VR, czy dalszy rozwój technologiczny jest dla człowieka szansą, czy jednak zagrożeniem, jak może wyglądać świat za kilkadziesiąt lat i dlaczego warto być na bieżąco z technologicznymi zmianami – mówi Petros Psyllos, innowator, programista i elektronik w rozmowie pt. Człowiek i nowoczesne technologie. Są naszym sprzymierzeńcem, a może zagrożeniem?

Zapraszamy do słuchania!

 – Nowoczesna technologia może być naszym partnerem. Może nam pomagać w komunikacji, w codziennych pracach, w utrzymywaniu dobrego zdrowia, samopoczucia. Ale musimy mieć z tyłu głowy, że technologia jest obosieczna. Możemy ją wykorzystywać do dobrych albo do złych rzeczy.  Wszystko zależy od tego, czy trafi w ręce Jokera czy Batmana. Mam nadzieję, że regulacje prawny ukrócą negatywne zastosowania – podkreśla Petros Psyllos, przypominając, że warto być ze zmianami technologicznymi na bieżąco.

 W ciągu następnych 10 lat będzie więcej zmian niż w ciągu ostatnich 100 lat. I jeżeli nie będziemy na bieżąco, to pociąg odjedzie, a my będziemy czuć się obco, po prostu – dodaje nasz gość.