Podcast z dr. Maciejem Oksztulskim – Autysta o… i na rynku pracy.

O łamaniu schematów i spełnianiu marzeń, o tym co powinno się zmienić, by osoby z niepełnosprawnościami zostały w pełni włączone w życie społeczne, o rynku pracy i asystentach wykształconych autystów – mówi dr Maciej Oksztulski z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku – niemówiący autysta, posługujący się syntezatorem mowy Ivona – w rozmowie pt. Autysta o… i na rynku pracy.

Zapraszamy do wysłuchania:

– Jestem doktorem prawa niemówiącą osobą ze spektrum autyzmu, znam w mniejszym lub większym stopniu wiele języków (rozumiem co inni mówią). Posiadam pamięć fotograficzną, potrafię wyciągać logiczne wnioski, lecz nie posiadam mowy czynnej. Moja komunikacja jest bardzo ograniczona, zamknięty jestem we własnym ciele. Mimo to mogę być przydatny jako pracownik naukowy, który może zajmować się analizą aktów prawnych, orzeczeń sądowych, prac naukowych i wielu innych dokumentów – podkreśla dr Maciej Oksztulski.